Opis ogólny

Ekosystem rozwiązań firmy astozi

Firma astozi zajmuje się produkcją urządzeń i rozwiązań służących do monitoringu środowiskowego, zarządządzania energią, a także monitorowania parametrów pracy urządzeń procesów przemysłowych. Rozwiązania te są oparte na technologiach Industrial Internet of Things oraz Machine Learning. Największe zastosowanie mają w przemyśle, centrach logistycznych, magazynach, mroźniach, chłodniach, transporcie, w inteligentnych budynkach, IT/ICT, w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym.

Firma astozi w swoim portfolio posiada zarówno rozwiązania sprzętowe takie jak wyspecjalizowane czujniki środowiskowe czy mierniki parametrów pracy maszyn dla przemysłu, jak i środowisk informatycznych, a także rozwiązania programowe dostępne jako rozwiązania on-premise jak na przykład systemONE, czy rozwiazania w chmurze jako platformONE.

_images/astozi_products.png

Rozwiązania firmy astozi to kompleksowe narzędzia, które pozwalają:

 • zapobiegać awariom poprzez reagowanie na wystąpienie nieprawidłowości (powiadamiają o sytuacjach krytycznych z wykorzystaniem min. czujników temperatury, wilgotności i innych);

 • wspomagać optymalizację kosztów operacyjnych podłączając np. liczniki energii;

 • zbierają informację dla jednostek kontrolujących tj. audytów wewnętrznych, działów jakości, HACCP, GIS, Sanepid;

 • utrzymywać parametry jakościowe procesów produkcyjnych dzięki sprzętowi, oprogramowaniu i autorskim rozwiązaniom firmy astozi oraz możliwości integracji z rozwiązaniami sprzętowymi i systemowymi innych firm.

Linia SMART

Produkty z linii SMART umożliwiają dokładny i niezawodny monitoring parametrów środowiskowych takich jak temperatura, wilgotność czy zalanie. Są przeznaczone do współpracy z zewnętrznymi systemami klasy NMS, EMS lub BMS.

Urządzenia z linii SMART mogą pracować między innymi w rozwiązaniach do monitoringu środowiskowego w:

 • serwerowniach,

 • telekomunikacji,

 • magazynach, archiwach,

 • fabrykach,

 • muzeach,

 • aptekach, hurtowniach medycznych, punktach medycznych,

 • szpitalach (aptekach centralnych, oddziałach).

Wszystkie urządzenia z linii SMART natywnie współpracują z rozwiązaniami firmy astozi takimi jak systemONE, dzięki czemu pomiary mogą podlegać szczegółowej analizie, a dostęp do nich może odbywać się z każdego miejsca na świecie.

Urządzenie SMART-SENSOR

Czujniki sieciowe SMART-SENSOR z linii SMART to sieciowe urządzenia monitorujące parametry środowiskowe.

Urządzenia SMART-SENSOR pobierają z podłączonych sond pomiarowych, a następnie przesyłają pomiary do zewnętrznych systemów klasy EMS lub udostępniają pomiary wykorzystując protokoły sieciowe tj. SNMP, MODBUS/TCP.

Konfiguracja urządzenia i dostęp do aktualnych danych jest możliwy za pomocą przeglądarki internetowej.